Depresja atypowa Warszawa - leczenie

Depresja atypowa może dotknąć każdego z nas, jednak nie mówi się o niej tyle, co o depresji typowej. Poznaj przyczyny depresji atypowej oraz możliwe metody leczenia tego zaburzenia.

Objawy depresji atypowej

Nie poznano jeszcze przyczyny depresji atypowej, jednak naukowcy sądzą, że wynika ona z niedoboru kortyzolu w organizmie. Depresję atypową trudno jest rozpoznać, bowiem chory zachowuje zdolność pozytywnego reagowania w radosnych dla niego sytuacjach. Niemniej jednak boryka się on z nadmierną sennością, ma zwiększony apetyt i bardzo emocjonalnie reaguje na krytykę czy odrzucenie.

Leczenie depresji atypowej w Warszawie

Depresja atypowa może być leczona zarówno poprzez farmakoterapię, jak i psychoterapię. Na ogół obie to metody łączy się w celu osiągnięcia lepszych efektów leczenia i przywrócenia choremu równowagi emocjonalnej. Leczenie depresji atypowej w Warszawie należy rozpocząć jak najszybciej z pomocą dobrego specjalisty. Każdy, kto zauważył u siebie wymienione wyżej objawy, powinien udać się do Centrum Medycznego Salus Pro Domo. Psycholodzy oferują pełną diagnostykę oraz kompleksowe leczenie, które zależne jest od stopnia zaawansowania choroby i ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Co istotne, rozpoznania depresji atypowej musi podjąć się osoba z odpowiednim przygotowaniem i doświadczeniem, ponieważ wykazywane są silne związki tej choroby z chorobą dwubiegunową typu II. Pacjent powinien być więc odpowiednio zdiagnozowany, aby móc w porę rozpocząć leczenie.

Kontakt

Adres

ul. Nowogrodzka 44 lok. 12, Warszawa