Depresja endogenna Warszawa - leczenie

Depresja endogenna to jeden z rodzajów zaburzeń psychicznych. Przeżycie traumatycznych wydarzeń nie ma wpływu na jej występowanie. Przyczyny depresji endogennej wynikają z nieprawidłowości funkcjonowania układów nerwowego i hormonalnego, czyli czynników biologicznych.

Depresja endogenna – objawy

Osoby cierpiące na depresję endogenną żyją w nieprzemijającym poczuciu lęku, cierpią na bezsenność, mają problemy z pamięcią, koncentracją, motywacją. Pacjenci podczas leczenia depresji endogennej skarżą się na utratę energii, uczucie ciągłego zmęczenia i to wszystko bez wyraźnych przyczyn zewnętrznych. Depresja, nieważne jakiego typu, jest bardzo poważną chorobą. To zaburzenie psychiczne, które niezwłocznie trzeba leczyć. Jeśli zaobserwujesz u siebie podobne objawy, nie czekaj, aż sytuacja sama się poprawi, tylko udaj się do specjalisty.

Depresja endogenna – leczenie w Warszawie

Leczenie depresji endogennej polega na przyjmowaniu odpowiednich środków farmakologicznych. Leki antydepresyjne mają przede wszystkim wpłynąć na funkcjonowanie neuroprzekaźników w strukturach układu nerwowego. Przyjmowanie odpowiednich medykamentów to jednak tylko połowa sukcesu. Równie ważna w leczeniu depresji endogennej jest psychoterapia. Centrum Medyczne Salus Pro Domo to miejsce, w którym pracują wykwalifikowani psychiatrzy oraz psychoterapeuci. Pomogą Ci oni poradzić sobie z zaburzeniami psychicznymi, stosując między innymi psychoterapię poznawczo-behawioralną indywidualną i grupową, warsztaty psychoedukacyjne oraz wiele innych form terapii.

Kontakt

Adres

ul. Nowogrodzka 44 lok. 12, Warszawa