Depresja reaktywna Warszawa - leczenie

Jeżeli od dłuższego czasu masz obniżony nastrój, trudności z koncentracją, problemy z zasypianiem i często jesteś rozdrażniony, mogą to być objawy depresji reaktywnej. Jest to zaburzenie psychiczne występujące w sytuacji, gdy chory przeżył traumę, z którą nie potrafi poradzić sobie w pojedynkę.

Depresja reaktywna – co to jest?

Specjaliści wyróżniają dwa rodzaje depresji: endogenną oraz reaktywną, inaczej zwaną egzogenną. Rozróżnia się jej przede wszystkim ze względu na czynniki mające wpływ na powstanie tych zaburzeń psychicznych.
Przyczyną zachorowania na depresję reaktywną są przede wszystkim czynniki zewnętrzne, czyli sytuacje, które wywołują znaczny stres. Mogą one być różne: utrata pracy, wypadek, ciężka choroba lub śmierć bliskiej osoby. Tak naprawdę dla każdego inna sytuacja będzie traumatyczna i każda może spowodować pojawienie się zaburzeń.

Leczenie depresji reaktywnej w Warszawie

Depresja egzogenna jest poważną chorobą - nieleczona może doprowadzić do tragedii. Pacjenci bardzo często przejawiają autoagresję, mają też myśli samobójcze. Dlatego tak ważne jest leczenie depresji reaktywnej. W Warszawie bez problemu znajdziesz pomoc psychologiczną, która jest podstawową formą terapii. Pacjenci zmagający się z odmianą reaktywną rzadko potrzebują leczenia farmakologicznego. Muszą oni poznać swój problem i się z nim oswoić. Dlatego w Centrum Medycznym Salus Pro Domo psychoterapeuci pracują w nurcie poznawczo-behawioralnym. Pomogą Ci nie tylko poradzić sobie z zaistniałą sytuacją, lecz także zrozumieć istotę problemu.

Kontakt

Adres

ul. Nowogrodzka 44 lok. 12, Warszawa