Przejdź do treści

Depresja nerwicowa Warszawa - leczenie

Depresja nerwicowa to psychiczne zaburzenie afektywne charakteryzujące się chronicznie obniżonym nastrojem. Obecnie nazywana jest częściej dystymią lub depresją przewlekłą, ponieważ nie mija z czasem i powoduje całkowity rozstrój zdrowia psychicznego.

Objawy depresji nerwicowej

Depresja nerwicowa należy do zaburzeń afektywnych, jej objawy to przede wszystkim obniżenie nastroju. Poza ogólnym smutkiem zalicza się do nich także anhedonię (czyli niemożność odczuwania przyjemności), bezsenność, brak apetytu, spadek libido, zaburzenia koncentracji oraz ogólne poczucie braku sensu życia, któremu często towarzyszą myśli samobójcze.

Przyczyny depresji nerwicowej

Przyczyną depresji nerwicowej jest nieprawidłowe funkcjonowanie szlaków komunikacyjnych w mózgu. Dochodzi do nieprawidłowego wydzielania neuroprzekaźników, takich jak serotonina, która w prawidłowych warunkach odpowiada za uczucie przyjemności i satysfakcji. Te dysfunkcje mogą być spowodowane nagłym, poważnym wydarzeniem stresogennym, takim jak np. ciężki uraz czy choroba, śmierć bliskiej osoby, rozstanie czy utrata pracy.

Leczenie depresji nerwicowej

W leczeniu depresji stosuje się leki, które mają na celu naprawienie szlaków neuroprzekaźnikowych. Blokują one rozkład serotoniny i innych amin cholinergicznych lub hamują ich wychwyt ze szczelin synaps, przez co przekaźnictwo jest bardziej wydajne.

Leczenie depresji nerwicowej w Warszawie

Kontakt

Adres

ul. Nowogrodzka 44 lok. 12, Warszawa