Entuzjasta Myślenia Wizualnego

Najprostszy kurs myślenia wizualnego złożony z 13 modułów trwa 16 godzin i stanowi podstawę wiedzy, na której można budować wybrane specjalizacje. Ukończenie tego kursu uprawnia Cię do kontynuacji uczenia się na wyższych poziomach Szkoły Praktyków Wizualnych. Kurs przeznaczony jest dla każdego, bez względu na wiek i wykonywaną profesję.

Photography & Project by Innebo.com

Dlaczego właśnie myślenie wizualne?

Bo to najprostszy sposób wykorzystania naturalnych zdolności naszego umysłu, oka i ręki do wspólnego działania, wspierającego nasze czynności uczenia się, projektowania, czy dzielenia się wiedzą. Za stosowaniem myślenia wizualnego przemawia historia i nauka, ale przede wszystkim ekonomia: dzięki tej koncepcji oszczędzasz czas i pieniądze.

Photography & Project by Innebo.com

Co Cię czeka na zajęciach?

Aby nadać sens twojemu działaniu na polu myślenia wizualnego poznasz podstawy teoretyczne koncepcji i upewnisz się, że visual thinking ma nieograniczone zastosowanie. Zapełnisz swój przybornik znakami, dzięki którym możliwe będzie kodowanie każdej informacji. W doświadczaniu myślenia wizualnego pomocne będą Ci narzędzia do rysowania, które będziesz mieć okazję wypróbować  podczas zajęć. Nauczysz się wykorzystywać kolor, rodzaj i grubość kreski, przestrzeń itp. do wzmacniania przekazu. Będziesz delektować się prostymi ćwiczeniami, umożliwiającymi zapis graficzny skomplikowanych pojęć. Wypróbujesz w grupie innych uczestników kodowanie obszerniejszych informacji. Będziesz uczestniczyć w mini (z racji krótkiego czasu) treningu twórczości. Poznasz literaturę tematu, aby móc rozwijać umiejętności po zakończeniu szkolenia.

Photography & Project by Innebo.com